Зросло так багато глоксинії, що тепер її просто нікуди дівати
Навіщо вирощують з насіння глоксинії.
Не складно розмножити глоксинію листом або навіть шматочком листа. Ще можна використовувати квітконоси, які теж охоче дають корінці, а потім виростає повноцінне рослина.
Але, будь ботанік або біолог (або генетик) вам скаже, що отримати нові види і сорти можна за допомогою розмноження насінням. Хоча це і старий спосіб, але він природний і надійний.
Як запилювати глоксинії, щоб зав’язалися насіння.
Запилювати можна вручну пензликом. Це в тому випадку, якщо ви хочете схрестити дві певні забарвлення. І тоді доведеться після запилення зав’язати квіти марлею.
Але часто допомагає будь-яка випадково залетевшая у вікні муха. Або навіть просто вітер, який дме у відкрите віконце – теж сприяє запиленню.
Як зібрати насіння і де їх зберігати.
Насіння повинні дозріти. Для цього максимально довго не видаляйте квітконіс. І неодмінно побачите, що коробочка розкриється, насіння самі почнуть сипатися.
Ось тоді і потрібно їх зібрати, пересипати в пакет або загорнути в шматочок фольги. На зберігання покласти в холодильник у відділення для фруктів або просто на полицю.
Як посіяти насіння глоксинії.
Я використовувала на практиці два способи.
Перший – посіяти в квітні в теплицю або парник.
І тоді до осені частина нових глоксиній вже розквітне. А в землі до початку холодів утворюється крихітний бульба, розміром з горошину.
І коли я так сіяла, то була тільки одна проблема: кому роздати таку кількість глоксиній? Адже це кімнатний квітка, який потрібно десь зберігати до весни.
Другий спосіб – посіяти будинку в неглибоку ємність.
Я взяла дві прозорі підкладки від продуктів і одну чорну неглибоку. Сазу вирішила, що землі буде небагато, тому що насіння дрібне, як і самі проростки.
Поливала за допомогою обприскувача і наливаючи воду в нижню ємність.
Насіння розсипала поверхнево, а зверху закрила другий прозорою підкладкою. Так вийшов парник.
Висота чорної підкладки всього 2 см, а прозорих – 4 див. В результаті у мене вийшло дуже багато сходів.
На який день сходить посіви глоксинії.
Приблизно через 7 днів після посіву здалися білі корінці, які буквально за три дні стали зеленіти крихітними росточками.
А через місяць посіви виглядають так, немов картинка з фантастичного фільму про заселення рослинністю нових позаземних територій. Жарт.
Які кольори вийдуть з насіння.
Справа в тому, що при такому великому кількість проростків, потрібна ціла лабораторія або тепличне господарство з найманими працівниками, щоб розсадити і розмістити всі ці квіти. Їх тут явно тисячі, а кожному потрібен окремий горщик.
Глоксиній так багато, що поняття не маю, що мені з ними робити далі.
Хоча розумію, що серед них можуть виявитися унікальні і нові забарвлення. Рослини з насіння могли успадкувати ознаки далеких предків, а могли і мутувати в якісь нові варіанти.
Так що в цілому, це дуже цікаво. Як сам процес. Але подальша доля цих крихт поки що в тумані.