Нарешті нам все пояснили! Вчимо фарбувати волосся вдома як профі
Як правильно пофарбуватися вдомашних умовах? Головне– дотримуватися технології. Розкриваємо секрети разом сбрендом Wellaton ітоп-стилістом Wella Professionals Тимуром Бегичевым. Бонусом пояснюємо, як використовувати вдома фарбу експертного рівня.
Фарбування будинку – це в першу чергу підтримка вже наявного кольору. Перш ніж бігти в магазин за тоном мрії, окиньте свої волосся поглядом профпарикмахера (ми навчимо).
«Підійдіть до дзеркала, візьміть пасмо, відтягніть і уважно вивчіть нюанси її кольору. Можливо, у коренів вона каштанова, основне полотно – темно-русое, а кінці – золотисто-попелясте. Це означає, що відтінок вашої фарби для волосся повинен бути одним з цих трьох на ваш вибір. Наприклад, якщо хочете повернути свій натуральний тон, орієнтуйтеся на корені», – пояснює топ-стиліст Тимур Бегічев.
Будьте реалісткою: не сподівайтеся, що одне домашнє фарбування перетворить вас з шатенки в блондинку. Це під силу тільки майстрам салонів краси.
Тепер найскладніше – процес фарбування. Головний страх тих, хто прикрашає голову будинку, – зіпсувати волосся. Але за минулі з моменту винаходу сто років фарби для волосся істотно удосконалилися, а страхи залишилися. Навіть новачок отримає прекрасний результат з розробленим професіоналами барвником. Просто дотримуйтесь інструкції і враховуйте нескладні правила.
Волосся краще фарбувати мокрими або сухими?
Важливо розуміти послідовність дій при фарбуванні волосся в домашніх умовах: не можна спочатку наносити проявник, а потім фарбу. Так тільки продукт переведете, а толку нуль. Інші деталі теж важливі, необхідно знати, скільки витримувати фарбу, як її змивати, навіщо потрібен проявник і які флакончики варто змішати. Вся ця сакральна інформація якраз зберігається в інструкції. Знаючи відповіді на всі питання і грамотно застосовуючи теорію на практиці, ви отримаєте колір «як на картинці».
«Як правило, фарбу потрібно наносити на сухе волосся (цю інформацію можна знайти тільки в інструкції), тому у Колор-боксі високий окислювач – 9%. Якщо знехтувати описом і нанести фарбу на мокрі пасма, можна пошкодити шкіру голови та волосся», – доповнює Тимур.
Стійкі фарби для домашнього використання, як правило, розраховані саме на роботу з сухими волоссям. Справа в тому, що шампунь і навіть просто жорстка вода розкривають кутикулу – зовнішній шар волосини, який складається з крихітних частинок. Якщо вони щільно прилягають один до одного, пасма виглядають гладкими і блищать, відбиваючи світло. Але це не тільки видимість: гладка кутикула зберігає цінну вологу всередині волосся, а значить, він пружний і слухняний. Саме тому ми завжди користуємося після миття шампунем, бальзамом, він як раз «склеює» лусочки і розгладжує кутикулу. Стійка фарба для волосся теж розкриває кутикулу волоса, щоб «вбудувати» під неї новий пігмент. І така подвійна атака точно не принесе волоссю користі.
Мало того, бажано взагалі не мити голову шампунем хоча б 24 години до фарбування. Тому що свіжовимите волосся і шкіра голови практично позбавлена природної жирової захисту, а отже, більшою мірою схильні до сухості і будь-яким негативним впливам. Якщо таку помилку здійснювати регулярно – влаштовувати прочухана безпосередньо перед фарбуванням, – то шкіра голови перетвориться в чутливу з усіма витікаючими з цього наслідками і неприємними відчуттями.
За супер результат відповідає не тільки доскональне вивчення супутньої інформації, але і підготовка волосся до фарбування будинку. Отже, миття голови можна пропустити. Далі важливий етап – розчісування. Якщо про нього забути, велика ймовірність нерівномірного нанесення фарби, а значить, привіт, плями. Побережіть волосся і нерви.
Звідки починати фарбувати?
Заздалегідь продумайте траєкторію фарбування волосся вдома: не перестрибуйте з пасма на пасмо і не рясно наносити фарбу на кінчики. Краще дійте за перевіреною схемою. «Починаєте з прямого проділу, потім, перекидаючи пасма, рухаєтеся в будь-яку сторону з боків», – такий алгоритм радить Тимур Бегічев. Не слухайте тих, хто пропонує починати фарбування з потилиці. Так працюють тільки професіонали. В домашніх умовах простіше стартувати з пасом біля обличчя: їх видно, а значить, наносити фарбу в мільйон разів простіше.
Як фарбувати коріння волосся?
Не шкодуючи – це значить щедро! Секрет фарбування волосся в домашніх умовах: вся увага – коренів. Акуратно наносите на них фарбу втирающими рухами. Можете витратити хоч всі засіб, не економте. Після влаштуйте крос-чек: подивіться, ретельно фарбують корені. І вже потім розподіліть засіб гребінцем по довжині волосся. На коренях витримуйте фарбу найдовше, по довжині трохи поменше, а про кінчиках подбайте за пару хвилин до змивання. Тому що вони – найбільш «бувалих» і найвразливіша частина волоса. Їм менше всього дістається вологи і харчування, плюс за свій довгий життєвий шлях від коренів (а це від кількох місяців до кількох років залежно від довжини) вони побачили більше всіх фарби, стайлінгу, хлорованої води і т. д. Так що їм багато не треба. А коріння якраз найсильніша частина волосся, тому їх підфарбовувати можна без проблем по мірі відростання.
«Не можна наносити засіб відразу по всій довжині. Саме із-за цієї помилки волосся нерівномірно фарбуються: де-то темніше, де світліше, – розповідає топ-стиліст. – Якщо хочете одержати щільний чорний колір, профарбовують тільки коріння. Витримайте 15 хвилин і змити. Забарвленої води буде достатньо, щоб просочити довжину. Якщо фарбуєте волосся в світлі відтінки, такі як Wellaton „Ракушка“, після 15 хвилин витримки на коренях розподіліть засіб гребінцем по довжині. Не бійтеся зчесати фарбу з коренів, вона вже „схопилася“, і пігмент проявився».
Скільки часу тримати фарбу?
Звіртеся з цифрою в описі: в середньому фарбу потрібно витримувати 30 хвилин. Потрібно вкластися в таймінг, щоб колір відповідав картинці. Однак, якщо ви дефилируете з фарбою на голові під палючим сонцем, час витримки слід зменшити: процес фарбування прискорюється, адже «працює» акселератор, тобто тепло.
Якщо перетримати фарбувальну масу, нічого поганого не трапиться. «Через півгодини засіб перестане працювати: за цей час всі активні речовини (перекис водню, цетеариловий спирт, сульфат натрію, саліцилова і фосфорні кислоти) випаровуються, а на голові залишаються тільки „витрати виробництва“», – пояснює Тимур Бегічев.
Зрозуміло, не варто ходити з фарбою пару годин, але якщо у вас втекло молоко і ви перетримали фарбу на десять хвилин, світ не завалиться.
Якщо недотримати барвник, швидше за все, відтінок не проявиться повною мірою. Потім не дивуйтеся: «Мої волосся пожовкли! Як так? » Фарбування – складний процес, де пігмент проникає в структуру волосся поступово. Якщо не витримати стійку фарбу вказане на упаковці час, то вийде у певному розумінні ефект тонування: пігмент не встигне вбудуватися під кутикулу, він застрягне близько до поверхні і буде швидше і нерівномірно змиватися. Причому, можливо, навіть швидше, ніж спеціальне тонуючий засіб. Тому що молекули стійкої фарби дрібніше, щоб легше проникати вглиб волосся, а тонирующей фарби – крупніше, щоб якраз не проникати вглиб. І дрібні пігменти стійкої фарби просто не зможуть втриматися на поверхні. Так що не витримати покладеного часу дорівнює викреслити частину кроків, а отже, готуйтеся любити і жалувати колір «я тебе зліпила з того, що було».
Як доглядати за волоссям після домашнього фарбування?
В упаковці фарби для домашнього фарбування, як правило, є бальзам, кондиціонер або сироватка – все це стабілізатори, які фіксують колір. Без них фарба швидко змиється, а відтінок волосся моментально (ну практично) потьмяніє. Плюс до всього стабілізатори – відмінні засоби для догляду. Підберіть засоби для подальшого догляду, колоті входять сафлорова та кокосова олії, алое віра, пантенол. Ці компоненти допомагають пом’якшити та зволожити волосся, заспокоїти шкіру і закрити кутикулу, як би запечатуючи новий колір. Колористи використовують професійні стабілізатори для фарбування, які схожі на звичайні бальзами. Їх використовують відразу після шампуню, що б зупинити реакцію. Як правило, такі ж продукти входять у Колор-бокс. Їх потрібно наносити на вологе волосся, не варто довго тримати: двох хвилин достатньо.
Чи можна робити укладку після фарбування?
Єдине, що можна використовувати з гарячих приладів через пару хвилин після фарбування, фен. І то з застереженням: без термозахисних коштів краще його уникати. Забудьте про щипці і стайлери. Високі температури, особливо якщо відбувається зіткнення з гарячими металевими поверхнями, не тільки зневоднюють волосся, але і руйнують хімічні зв’язки між молекулами білка, з якого переважно волосся і складається.