“Треба прибрати груди як асоціацію на сон”. Яку нісенітницю нам вселяють
Консультанти по сну радять позбутися поганих асоціацій зі сном у дитини. Аргументи такі:
- Асоціації не дають дитині склеювати цикли сну, оскільки умови засинання і прокидання розрізняються
- Асоціації – причина, з якої дитина не спить всю ніч, т. к. при пробудженні не може заснути
- Асоціації заважають дитині самостійно засинати, т. к. дитина звикла засинати тільки з допомогою
Насправді це нічим не підтверджені припущення невідомого походження. Я збираюся вас переконати, що ніякі асоціації прибирати не потрібно. Навіть навпаки, їх потрібно зберігати і поповнювати.
В кінці статті я розповім, як замінити асоціацію на іншу.
Асоціація допомагає дитині заснути або продовжити сон. Ключове слово ДОПОМАГАЄ. Сильні асоціації, такі як груди і заколисування були створені природою у допомогу мамі і малюкові. Негативну репутацію їм привласнила індустрія консалтингу по сну, а точніше методики, які вони використовують.
Майже на всі проблеми у фахівців з дитячого сну одна і та ж рекомендація: прибирайте асоціації, щоб у дитини не було ніяких звичок при засипанні. Часом ніхто навіть не розбирається, винні тут асоціації.
Давайте пройдемося по кожному аргументу.
Не склеює цикли сну.
Хто це придумав? З чого це взяли, що звичка, з якою засинає дитина повинна підтримуватися?
Часто в підтвердження цієї гіпотези наводять таку аналогію:
- Уявіть, що ви заснули у себе в ліжку, а прокинулися на кухні на холодній підлозі. Чи зможете ви заснути знову? Немає. Також і дитина, який виявив себе в ліжечку, а не на маминих руках не зможе заснути.
Дозвольте заперечити:
- Уявіть, що ви заснули на дивані, а прокинулися у себе в ліжку. Чи зможете ви заснути знову? Так. Також і дитина, який виявив себе у своїй власній ліжечку. Ми не клали дитину на підлогу в кухні.
Асоціації не впливають на склеювання циклів.
Діти вміють склеювати цикли сну. Якщо малюк лежить в теплому, чистому, приємному місці, у нього нічого не болить, він не перевтомлений і не відчуває дискомфорт – повірте, він не прокинеться.
30-40 хвилинні денні сни бувають нормою у багатьох дітей. Дорослі під , часто намагаються їх продовжити. Якщо дитина прокинувся бадьорим і веселим, такий короткий сон продовжувати не потрібно. На склеювання циклів може впливати тільки:
- Дискомфорт
- Перевтома
- Пік зростання
Не спить всю ніч.
Асоціації не впливають на здатність спати всю ніч. Найчастіше причини наших нереалістичні очікування. Ми вважаємо, що дитина повинна прокидатися тільки на годування. Але це неможливо.
Ніч – занадто великий період для малюків і вони обов’язково будуть прокидатися. Питання тільки в тому, якої допомоги вони будуть потребувати, щоб заснути знову.
Для дітей з народження і до 4 місяців прокидання вночі кожну годину або два – нормальна поведінка. З цим нічого робити не треба.
Часті прокидання в першій половині ночі у дітей старше 4 місяців можна зменшити, якщо
- уважно спостерігати за малюком,
- визначити його
- не дозволяти йому перевтомлюватися.
У другій половині ночі причиною зазвичай є дискомфорт. Ми не відчуваємо, але вранці діти часто замерзають або перегріваються. Рідше їм заважає світло з вікон.
Ознаки перегріву: спітнілий потилицю, часте дихання, гарячий, але немає високої температури. Ознаки переохолодження: перевертається по всій ліжка, спить на животі з подпертыми руками, часто проситься на руки, прокидається між 4-5 ранку.
Дитина не може засипати самостійно.
Я рекомендую поставити питання – навіщо нам потрібно, щоб малюк засипав без допомоги?
Новомодне протягом, пропагує, що самостійні і незалежні діти – це успіх мами, робить самих мам залежними. Ми починаємо залежати від навичок самозасыпания, саморозвитку, самоприкорма і схожих.
При цьому втрачаємо одну дуже важливу складову довірчих відносин: залежність дитини від нас, вона ж прихильність. Це природний механізм. Він допомагає дитині розвиватися, відчувати себе безпечно і комфортно. Дитина повинна якомога довше залежати від нас, тоді він впевнено зробить крок у бік незалежності, коли буде готовий.
Якщо ви любите залишатися зі своєю дитиною перед розлукою (сном), то я рекомендую вам продовжувати це робити!
Для дитини немає ніякої користі в самостійному засипанні. Частіше це стрес. Дітям дуже некомфортно від розлуки з нами і сон для них – час довгої розлуки. Ми можемо навчити дитину засинати самостійно, тільки навчивши його в засинанні.
Деякі з асоціацій на сон дитини
Що робити, якщо я все-таки хочу прибрати асоціацію?
Запровадити інші, які вам зручні. Наприклад:
- Якщо ви втомилися заколисувати дитину, під час заколисування введіть поплескування, пісню, соску, груди, шипіння, ходіння по кімнаті, слінг або інше. Вводите протягом тижня-двох.
Ввівши нові звички, буде доступний цілий арсенал інструментів, які допоможуть укласти малюка. В залежності від самопочуття і настрою ви зможете вибрати будь-який спосіб, тому що малюку це звично і допомагає заснути. Це також дозволить змінювати асоціації, коли вони перестали працювати.
Коли ввели нові асоціації, поступово припиняйте використовувати непотрібні. Обов’язково спілкуйтеся з дитиною під час цього процесу. Навіть якщо він не розуміє слів.
Наприклад, якщо ви вирішили прибрати груди, то за кілька хвилин до засипання попередьте малюка: «Сьогодні я допоможу тобі заснути без грудей. Давай спробуємо. На рахунок 5 я прибираю, один, два. п’ять. Прибираю. » і забирайте. Якщо дитина заплаче – спробуйте заспокоїти без грудей. Якщо пронизливий плач, поверніть груди і перенесіть спробу на наступний раз. Дійте м’яко, але наполегливо.
Давайте підсумуємо:
1. Асоціації ніяк не впливають на сон дитини.
2. Хочете прибрати асоціацію – введіть кілька нових, щоб не використовувати ту, яка набридла.
3. Міняйте асоціації, якщо вони перестали працювати. Використовуйте ті, що працюють.
4. Не прибирайте працюють асоціації, тільки тому, що так пишуть в інтернеті. Асоціації – швидкий спосіб для вас з комфортом допомогти малюкові поринути в сон.
Якщо ці статті вам допомогли, я буду рада будь-якій підтримці – лайку, репосту або коментарю. Це допоможе блогу просуватися через алгоритми Дзена і інші мами побачать ці статті.