Квіти

Правила пишного цвітіння королівської пеларгонії і помилки через яких вона не цвіте

Хоч раз побачивши розкішне цвітіння королівської пеларгонії неможливо не загорітися бажанням придбати цю квітку і милуватися цвітінням будинку.

Щоб ви не відчували розчарування, після того, як придбаєте держак королівської пеларгонії або купіть повноцінне рослина, раджу вивчити всі тонкощі вирощування цієї квітки в домашніх умовах.

Пеларгонія королівська відрізняється від звичайної пеларгонії зональної формою листя, вони мають зубчастий край, шорстку поверхню, дуже щільні і зовсім не мають специфічного запаху на відміну від листів інших видів пеларгоній. Квіти королівської пеларгонії великі, діаметром 4-5 см, з шовковистими пелюстками з яскравою різнобарвною забарвленням.

Пеларгонія зональна може цвісти цілий рік при сприятливих умовах, а ось цвітіння королівської пеларгонії триває з кінця весни до серпня. Проте, щоб побачити пишне цвітіння цієї красуні, необхідно дотримувати всі правила вирощування цієї квітки, інакше, ви будете милуватися лише пишною зеленню і ніякі добрива або народні засоби не допоможуть змусити цвісти цю культуру.

Багато хто вважає королевську пеларгонію примхливим квіткою, саме з-за того що допускають помилки в догляді за цією рослиною і не бачать його розкішного цвітіння. Насправді королевська пеларгонія – невибаглива і досить холодостійка рослина, але догляд за нею має свої особливості і відрізняється від догляду за звичайною пеларгонії зональної.

1. Недотримання температурного режиму в зимовий період. Пеларгонія королівська взимку не перебуває в стані повного спокою, рослина продовжує свій ріст і в цей період у нових зростаючих пагонах формуються квіткові бруньки тільки в умовах прохолоди при температурі +10. . . +15 градусів. Якщо пеларгонія королівська буде всю зиму перебувати в теплій кімнаті, то вона сильно витягнеться і не закладе квіткових нирок, а значить не зацвіте в новому сезоні.

2. Неграмотна обрізка. Пеларгонія королівська цвіте тільки на кінцях пагонів, які виросли за зиму. Торішні частини гілок дерев’яніють і оголюються. Якщо пеларгонію не обрізати кожен рік, то її гілки витягнуться, искривятся і не сформується красивий кущ. Обрізати королівську пеларгонію потрібно восени, скорочуючи до висоти 10-15 см. Якщо ви одріжете витягнулися пагони навесні, то зріжете всі гілочки з квітковими бруньками і цвітіння не побачите.

3. Недостатнє освітлення. Пеларгонія королівська чутлива до тривалості світлового дня. Зміна коротких зимових днів на збільшення тривалості світлового дня стимулює початок цвітіння пеларгонії, як і зміна температурного режиму. Пеларгонія повинна отримувати максимальне освітлення, але тільки в полуденні години рослина краще захищати від прямих сонячних променів, інакше квітки після розкриття швидко зів’януть.

4. Неправильний полив. Пеларгонія королівська потребує помірного поливу. Для цього рослини більш небезпечно перезволоження і постійно волога земля в горщику, ніж пересихання грудки землі. Проте в період цвітіння не слід допускати тривалих періодів посухи для квітки, так як квітки можуть зів’янути, а бутони засохнути.

5. Щоб пеларгонія королівська квітувала її потрібно саджати в невеликі горщики, об’ємом 1-1,5 літра і на дні робити хороший дренаж.

До ґрунті пеларгонії не вимогливі, головне, щоб земля була пухкою, повітропроникною, нейтральної реакції.

6. Для рясного цвітіння королівську пеларгонію потрібно регулярно підгодовувати з початку весни до кінця літа будь мінеральним добривом для квітучих рослин. Пеларгонії дуже люблять добрива з підвищеним вмістом калію.