Родина

Розлучатися чи спробувати врятувати шлюб? Ламати – не будувати

Сьогодні торкнуся тему, яка як мені здається, виникала у багатьох сім’ях. Думаю, у складні періоди відносин багато хто з вас замислювалися, чи варто залишатися разом, чи пора йти в загс і офіційно розірвати шлюбний союз. У мене такі думки не раз промелькали, особливо в кризові моменти відносин.

Розлучення-це завжди болісно. Особливо якщо в шлюбі є діти. І ніхто, створюючи сім’ю, само собою його не планує. Ми одружуємося один раз і на все життя – така установка в голові у кожного, хто офіційно оформляє відносини.

Але уперта статистика нам твердить, що розлучень з кожним роком  стає все більше. Якщо дивитися в динаміці за останні 10 років, то в 2012 році на число укладених шлюбів припадало 53% розлучень, а в 2022 році це число склало вже 65%. Невтішно, правда?

Чому зростає статистика?

  • Тепер радянське “мама терпіла і нам веліла” більше не працює.

Життя тече, сімейні цінності переглядаються. Людям стало здаватися, що простіше розлучитися, ніж витримувати якісь незручності та непорозуміння у відносинах і працювати над ними.

  • На розлучення впливає економічна ситуація.

“Не зовсім зрозуміло”, – скажете ви. Справа в тому, що в сучасному світі рівень доходів подружжя більш-менш вирівнюється. Можливостей для заробітку як для чоловіків, так і для жінок маса.

Раніше матеріальна залежність від чоловіка стримувала дружину від розлучення і перспективи залишитися однією з дітьми на руках здавалися похмурими. Зараз у багатьох випадках це не працює. Та й держава впритул зайнялося і посилив вимоги в питанні фінансової участі обох батьків у вихованні спільних дітей.

Обидва батьки повинні виховувати дітей, незалежно від статусу відносин між ними

В яких випадках не варто стрімголов бігти в загс, а в яких – навпаки?

Впіймала чоловіка на зраді (справа, завдяки , слава Всесвіту, закінчилося тільки листуванням). Перше – що стрельнуло в голову – подаю на розлучення. У пориві бурхливих емоцій, з затуманеними болем очима я, як лань, пострибала прямо до . адвоката по сімейних справах. Добре, що висококласному фахівцеві, в минулому світового судді, вдалося мене переконати не робити різких рухів.

Отже, до чого це я?

Коли точно не варто подавати на розлучення – це в пориві емоцій. Вони ніколи не дозволять нам прийняти зважене рішення. Можливо пізніше доведеться гірко шкодувати про скоєне.

Розірвання шлюбу має бути обдуманим, внутрішньо чітко сформульованим рішенням, до якого морально повністю готові.

Ламати – не будувати. Якщо є шанс на збереження сім’ї, то варто ним скористатися. Втекти ніколи не пізно. Але зате потім, озираючись назад, можна сміливо сказати – Я ЗРОБИЛА ВСЕ, ЩО В МОЇХ СИЛАХ.

Якщо відчуваєте, що не все втрачено, варто спробувати зберегти шлюб

Спробуємо поміняти тактику

  • Варто попрацювати над своєю самооцінкою.

Часто, невпевненість у собі позначається на поведінці. Ми стаємо вічно незадоволені, буркотливі, прискіпливі, з підозрою ставимося до всіх його рухів, у всьому шукаючи підступ. Дружину стає дискомфортно в такій атмосфері і само собою другі половинки починають віддалятися один від одного.

Впевнена в собі жінка знає, чого хоче. Може спокійно і дохідливо пояснити це партнерові без криків, скандалів і істерик. Збирати претензії не буде. Щось не влаштує – скаже тут і зараз. На інформацію, преподнесенную в такому ключі, чоловік точно зверне увагу, якщо дорожить цими відносинами.

  • Спробуємо не ховати своє жіноче начало за горою образ і непорозумінь.

Це я про інтимне складовою сімейного життя. Часто жінка, незадоволена в духовній близькості, починає відмовляти своєму партнеру і у фізичній, мимоволі маніпулюючи цим. Добре себе вів – благословляю доступ до мого тіла, погано – тримайся від мене подалі. Зрозуміло, що це ще далі робить дистанцію між партнерами. Я через це проходила. І розповідала вам, до чого це призвело. Прийшла до висновку, що варто було і самій проявляти ініціативу, бути лагіднішими, ніжніше. Інтим ж потрібен не тільки чоловікам. Для жіночого здоров’я він теж корисний. )))

– Ти мене що, сильніше любити початку? – запитав мене недавно чоловік.

– Ні, просто після події я зробила правильні висновки і виправляю свої помилки. Сподіваюся, і ти засвоїв урок. І пам’ятай, чим більше турботи і ніжності я відчуваю від тебе, тим більше будеш отримувати у відповідь.

  • Дякуємо. За прибитий цвях, похід в кафе, за те що поруч. Вообщем, він повинен це робити, не повинен – “добре слово і кішці приємно”. Станете помічати, що чим частіше говоріть йому “дякую! ” тим більше ваших бажань і прохань буде виконано.

Частіше дякуйте

А тепер про те, коли розлучення – єдиний вихід

  • Коли знаходження поруч з людиною загрожує безпеці, життю, здоров’ю, моральному стану вас і дітей. Поруч з вами в суворому сенсі цього слова. Тут треба рятуватися, поки справа не закінчилася плачевно.
  • Якщо ви розлюбили, відчуваєте до нього повну байдужість і вам без людини краще, ніж з ним. Тоді навіщо витрачати свій і його дорогоцінний час, який потім назад не повернути? Адже ви займаєте чиє місце поруч з ним, а він з вами. І одне без одного могли б стати щасливими.
  • Друга половинка хвора. Вже багато років вживає в надмірних кількостях алкоголь або заборонені речовини. Ви робили всі доступні заходи. Не допомогло. А ви, самі того не помічаючи, можете стати созависимой і присвятити своє життя порятунку потопаючого. Але без його бажання зупинитися ваші зусилля марні. І якщо в усьому цьому варяться діти, який приклад сім’ї буде перед їх очима?

Коли вино дорожче сім’ї, є тільки один вихід

Висновок

Розлучення – дуже важкий період в житті будь-якої людини. Навіть якщо до чоловіка не залишилося ніяких почуттів, сам процес – це в будь-якому випадку стрес. До того ж він тягне повне руйнування звичного укладу життя.

Зберегти шлюб ми намагаємося будь-якими доступними способами. І якщо у сім’ї є шанс залишитися осередком суспільства, то варто прикласти максимум зусиль.

Якщо ж шлюб для вас став нестерпним: ви живете з абьюзером, людиною з залежностями чи не відчуваєте ніяких почуттів до партнера, тоді варто розлучитися.

А ви хоч раз замислювалися про розлучення? Пишіть в коментарях. Ваша зворотна реакція мені дуже важлива.