Успіх

Що насторожує HR в кандидатах при первинному співбесіді. Відповідають HRи

При влаштуванні на нову роботу, як правило, претендент проходить два і більше співбесід в одній компанії: з HR/ рекрутером і майбутньому безпосереднім керівником. Так само можуть бути співбесіди і з рядом інших фахівців з генеральним директором, залежно від структури і політики компанії.

Але так чи інакше, первинний відбір проводить рекрутер / HR.

Що може вплинути на те, що ви не пройдете етап переговорів з HR / рекрутером? Чому якісь кандидати пройшли співбесіду, а ви ні.
Що ви робите не так? Пропоную послухати, точніше прочитати, що про це говорять самі HRи/рекрутери.

На провідному галузевому HR-сервісі HRTime мої колеги поділилися своєю думкою про те, що може насторожити HR в кандидата при первинному співбесіді .
Всі коментарі на HRTime у відкритому доступі (цитати):

Олена Уварова. Збирає результативні команди. Допомагає знайти роботу мрії.

“У моїй практиці виділила для себе кілька насторожуючих характеристик кандидатів.
Перше – це коли людина часто змінює місця роботи. І на все у нього є свої пояснення, найчастіше, винні всі. Мимоволі виникає питання: чому?
Що не так?
1) Або у кандидата занадто великі очікування мнгновенного високого доходу і він не готовий спочатку вкладатися;
2) Або у претендента складний характер, йому непросто налагоджувати комунікацію з колегами;
3) Або знання і досвід частково надумані.
Другий тривожний фактор – це скромні зарплатні очікування при наявності солідного досвіду. Тут, звичайно, відразу розумію, що у кандидата швидше за все занижена самооцінка. Логіка у деяких роботодавців наступна: якщо працівник очікує малого, то і він в змозі запропонувати теж небагато.
Третє – кандидат не хоче надати контакти з попередніх місць роботи. Є підозри, що це конфліктна людина. Або такий претендент явно має намір щось приховати. “

Наталія Кретова. HR. Допомагає в пошуку роботи, аналізі і складанні резюме.

“Для мене маркерами – відмовами є наступні прояви:
1. Коли кандидат каже, що на минулому місці роботи він отримував сто тисяч п’ятсот і в якийсь момент вирішив САМ покинути компанію. Тут без коментарів: на мій погляд, просто так, без видимих причин з таких вакансій не йдуть.
2. Я відгукнувся на вакансію за 50 рублів, а хочу 100. У мене прям в голові завжди прострілює – хоти далі. Навіщо витрачав на відгук своє і чуже часом?
3. Коли в обговоренні компанії та пропонованих нею умов кандидат питає: “А чого це вони соцпакет скасували”? На цьому повертаю розмову. Мозок стукає: Блін, ти рік без роботи, тобі пропонують реальну роботу. Прийди, покажи себе. Соцпакет, це ж корпоративна історія і він є у всіх, або ні в кого і в поточних реаліях настільки десятий номер у глобальній безробіття. “

Догадина Христина Сергіївна. HR спеціаліст по оцінці персоналу.

“На мою думку, можливою причиною для відмови є звернення кандидата до трудового законодавства на попередніх місцях роботи. Наприклад: “За Трудовим Кодексом РФ вони не мали право. . “. Ця фраза відразу викликає, як мінімум настороженість. Звичайно, дуже важливо дослухати фразу до кінця. Адже порушення з боку роботодавця, можуть бути реально критичними. Але частіше фраза закінчується чимось на зразок того: “За рік роботи в цій компанії, вони затримали мене цілих 4 рази на годину, і мені це набридло, адже у мене сім’я”.
Як правило, такі люди не помічають доброго ставлення компанії до співробітників, але моментально реагують на “порушення” Трудового Кодексу РФ. “

Окрилює Успіхом. Бізнес-консультант. Бізнес-тренер.

“Зовнішній вигляд, не відповідний конкретної вакансії.
Супроводжуючі особи: тато, мама, дружина, теща.
Небажання виконувати стандарти компанії. Наприклад, відмова заповнити бланк резюме за відсутності власного.
І з мого особистого. Не люблю “хребтів”: “Я від Іван Івановича. Він сказав, що ви . . і далі перелік”.

Воропаєва Ольга. Кар’єрний експерт, HR-професіонал, ICU Professional Coach.

“Згодна з вами, що сигналів, які змушують рекрутера насторожитися буває дійсно багато, адже ціна помилки може бути дуже високою. При цьому завжди є й зворотний бік, наприклад, літунів потрібно розглядати ще й на лінії часу. Коли, в які періоди життя відбувалася часта зміна роботи, що було з ринком, які тенденції в бізнесі. Низький запит по зарплаті – зверніть увагу, скільки часу людина в пошуку, хто у нього на утриманні, як змінилася його життєва ситуація за весь період пошуку роботи, скільки здобувачеві років і т. д.
Не хоче надати контакти з попереднього місця роботи. Можливо він там ще працює або просто не хоче інформувати колег про своєї життєвої ситуації.
Схильна перевіряти всю вхідну інформацію про людину, адже цінних людей так складно знайти і так легко втратити. “

Марія Воробйова. Кар’єрний консультант, експерт з підбору персоналу.

“Мене завжди насторожує, якщо кандидат на телефонний дзвінок відповідає неприємним тоном, просто “алло” іноді говорять так, що хочеться кинути трубку першою.
Допускаю, що людині може бути незручно говорити, він їде в громадському транспорті і йому тільки що наступили на ногу, тому він роздратований і це відбивається на тоні відповіді.
Тим не менше, ніхто ж не змушує тебе відповідати прямо зараз. а вже якщо відповів, веди себе пристойно і ввічливо.
Був випадок, коли я дзвонила з московських номерів, і кандидатка прям по-хамськи відповіла, взяла трубку і я чую : “ЧО треба? ! ”
Вона потім вибачилася, сказала, що дзвонять банки і пр з пропозиціями послуг, тому така реакція.
Але осад залишився. Далі я її не пустила.
Якщо ти не знаєш, хто тобі дзвонить, тим більше ти зараз у пошуку роботи та дзвінків повинно стати в рази більше, навчися спочатку ввічливо з’ясувати хто дзвонить і з якого питання, а потім вже кричати. Хоча кричати краще не треба взагалі :)”

Уляна Данилова. Кар’єрний консультант

“Бентежить, коли кандидат каже, що втомився від діяльності і хотів би змін при цьому у нас розглядає аналогічну посаду і аналогічний функціонал і ринок у нас схожий. “

Гафарова Лілія. Рекрутер

“Добрий день!
Я теж додам зі свого досвіду, що мене насторожує:
– якщо при моєму першому дзвінку/зустрічі чую , що кандидата цікавить тільки ЗП
– коли нахабно перебивають і не дають договорити/сказати
– коли ведуть себе гордовито
– коли кандидат занадто самовпевнений і просить зустрічі з керівником,не вважаючи за потрібне витрачати час HR-фахівця
– коли я розумію, що наша розмова записується на аудіо або демонстративно всі презентації

Роман Савицький. HR-експерт

“Мене насторожує недомовленість або неправдоподібність, або просто дивина у відповідях на питання про причини зміни місця роботи. Наприклад, “мені недоплатили обіцяну премію і я пішов”. У сенсі, образився? При цьому 2 дітей та кредит? І не знайшов спочатку іншу роботу, а пішов у нікуди. Або це неправда (тоді де правда? ), людина явно неадекватний. Інший приклад: “ну як там стало не дуже після приходу нового керівника. ” Як”не дуже”? Новий керівник більш вимогливий? Неадекватний? У чому саме не дуже? Якщо людина ухиляється, то це однозначний маркер. Апофеоз відповіді: “ну я не знаю. ” Так і хочеться сказати: “ви дорослий, зрілий чоловік – і не знаєте, чому вчинили цей вчинок? ? ? “)))”

Айрат. Підбір провідних фахівців і керівників у сфері інжинірингу. Психолог.

“1. Уникаючу поведінку ( не дивиться в очі)
2. Підвищена вимогливість до роботодавця, без демонстрації того, що ще треба показати себе.
3. Зарозумілість.
4. Млявість, відсутність енергії та мотивації.
5. Неприємні риси характеру – різкість, неуважність до суті питання, недоречна балакучість, схильність впадати в нудні роздуми невпопад з заданим питанням.
6. Недовірливість і очікування якогось підступу від роботодавця.
7. Нерозбірливий і невиразна мова. “