Як пережити зраду? 3 стадії переживання зради і поради психолога
В цій статті – короткий курс, збірка порад, мета яких – дати вам опору в житті після потрясіння. Більш докладно, зрозуміло і детально я описала все в книзі «Як пережити зраду чоловіка? ». Відразу попереджаю – ця стаття суха, як степи Казахстану. Ви не знайдете тут співчуття або допомоги в тому, щоб впоратися з емоціями. Тільки – логіка і аналіз.
Як пережити зраду: Схема розвитку подій
Факт зради – це точка неповернення. Після того, як все сталося, однозначно буде погано всім. Всім – і зрадника, і тому, кому зрадили, і того, з ким змінили. Ця стаття для тих, хто став жертвою зради. Варіантів розвитку подій далі – безліч. Що у вас? Ви можете подумати, що зрада – вона скрізь і завжди зрада, але – ні. Від того, як розвиваються події, залежить, що робити вам. Відповідайте на питання, щоб зрозуміти, де зараз перебуваєте ви.
- Чи є у вас докази зради, або тільки підозри?
- Зізнався вам чоловік у зраді або ви самі про це дізналися?
- В курсі чоловік, що ви знаєте про зраду?
- Закінчилися стосунки на стороні або ще тривають?
- Які наміри висловлює чоловік?
Щоб зрозуміти, як діяти далі, треба точно знати, в якій «системі координат» ви зараз знаходитесь. Тому зараз переставайте лити сльози і починайте планувати своє життя.
Що буде після зради чоловіка?
У підсумку, є чотири варіанти ситуації.
- Чоловік пішов і від вас, і від коханки.
- Чоловік не йде, але і стосунки на стороні не перериває
- Чоловік йде від вас до коханки.
- Чоловік розлучився з коханкою, просить його пробачити.
Перший варіант – пішов і від дружини, і від коханки – це просто як падіння метеорита на Землю. Рідко і феєрично. Другий варіант зустрічається трохи частіше. Ситуація болісна для всіх трьох. За рівнем невротизації, мабуть, сама шкідлива. Третій – чоловік пішов до коханки – варіант жахливий по суті. Але пережити його набагато простіше, ніж коли чоловік «не визначився». Так, для вас почалося нове життя – життя, в якому більше немає брехні. Четвертий варіант – чоловік залишив коханку заради вас – один з найскладніших. Звучить все дуже добре, але ж ви розумієте, що не буде так, як раніше. Значить, треба будувати нові відносини, враховуючи минулі помилки.
Як пережити зраду чоловіка: Три стадії
Ці стадії виділено мною при консультуванні жінок, яким довелося зіткнутися із зрадою чоловіка. Отже, на кожній з цих стадій я будую консультування по-різному. Зараз я коротко розповім вам про всіх трьох стадіях, а потім ми розглянемо кожну більш докладно. Знаючи ці стадії, ви зможете передбачити, що чекає вас далі. І як себе вести, щоб скоріше все закінчилося.
1 стадія – шок
Потрясіння від новини. Повний ступор, або істерика. Дуже гостра біль, емоції зашкалюють. Світ звалився відразу.
2 стадія – перезавантаження
Потрясіння минуло, як гроза. Ще чути гуркіт грому, але вони вже далеко. Тепер ви повинні оглянути руйнування і зрозуміти, наскільки все погано.
3 стадія – відновлення
Біль вже не гостра, вона затяжна. Тисне, тисне. . . Поступово все менше, але дуже повільно, якщо не допомагати їй йти. Настав час освоюватися в новому житті. А тепер давайте детальніше зупинимося на кожній стадії. Вони однакові для кожної з 4-х ситуацій. Але в тому випадку, якщо ви з чоловіком все-таки розлучилися, просто замініть «Рада 2» на «Рада 2+»
Зрада чоловіка, поради психолога. Стадія 1 – Шок
Перша партія рад орієнтовані на ваші дії в перші дні після того, як дізналися про жахливу новину.
Опис періоду: настрій нестабільне – то лють, то відчай, то ненависть, то любов.
Тривалість періоду: 1-2 тижні.
Основна мета: пережити шок.
- Заборонити собі приймати рішення. Тому що вони будуть прийняті виключно під впливом гормону стресу. І не кажіть мені: «Я подумала і вирішила! » Ви в цей час просто фізично не можете мислити об’єктивно. Згадати б таблицю множення.
- Почати збирати інформацію про таке явище, як зрада. Статті, форуми, книги, спілкування. Навіщо? Потім, щоб повернути собі здатність мислити. Зараз вам здається, що це «жах-жах». Але почитавши статті, почувши чужі історії, ви зрозумієте, що «так, жах. Але не жах-жах-жах». По-розумному це називається знизити драматизацию.
- Не залишатися на самоті. Постійно з кимось поруч. Можна мовчки. Тому що ви зараз маленький енергетичний вампір. Так, вибачте, але це правда. І немає нічого егоїстичного в тому, щоб отримувати звідкись сили. Врешті-решт, кожна людина хоче бути комусь потрібним. Дайте вашим близьким, друзям і навіть просто приятелям побути потрібними. Не треба з усіма обговорювати свою біду. Треба щоб просто хтось, чиє суспільство вам не противно, був у приміщенні.
- Знайти довірену особу, яка буде слухати ваші розповіді і витирати сльози. Ось тут треба буде вже поговорити. Краще, щоб це був психолог. В крайньому випадку – подруга. Щоб ви могли виплакати свою печаль, своє горе. Виплакати його стільки разів, скільки треба вашої душі.
Найпоширеніші помилки: зациклитися на своїй біді і болю. Звинуватити у всьому когось одного: себе чи його.
Стадія 2. Перезавантаження
Сама болісна і відповідальна стадія. Саме тут вирішується, що буде далі. Саме тут переходить з гострої фази в хронічну.
Опис періоду: емоційні гойдалки – то добре, то погано.
Тривалість періоду: за моїми спостереженнями, від місяця до півроку. Якщо довше – значить, хтось її спеціально затягує.
Основна мета: вирішити, як жити далі.
Порада 1. Замість самобичування записуйте всі думки, які приходять в голову, в формі тез. Ви будете багато думати про своїх помилках. Не муссируйте їх в голові, а запишіть: «не Можна робити так, треба робити так. . . »
Порада 2. Орієнтація – на вашого чоловіка. Спробуйте зрозуміти його поведінку. Я знаю, що це звучить як: «Вгадайте, про що думає жаба». І я знаю, що вам весь час хочеться показати йому свої почуття і біль. Але зараз головне розібратися, чи готовий він працювати над ситуацією, виправляти помилки. Саме на цьому етапі зазвичай жінки приходять до мене і ми разом вирішуємо, що ж тепер має на увазі зрадник, коли говорить ті чи інші слова. І як донести до нього, що хочеться.